Εγγραφές επιτυχόντων ειδικής κατηγορίας Αλλοδαπών–Αλλογενών αποφοίτων λυκείων εκτός ΕΕ & αποφοίτων λυκείων ή αντίστοιχων σχολείων κρατών – μελών της Ε.Ε. ακαδημαϊκού έτους 2024-25

Οι εγγραφές των επιτυχόντων στα Τμήματα και τις Σχολές της Τριτοβάθμιας Εκπαίδευσης με την ειδική κατηγορία Αλλοδαπών – Αλλογενών αποφοίτων λυκείων εκτός ΕΕ και αποφοίτων λυκείων ή αντίστοιχων σχολείων κρατών – μελών της Ε.Ε. θα πραγματοποιηθούν από την Πέμπτη 12 Σεπτεμβρίου έως και την Τετάρτη 25 Σεπτεμβρίου 2024.
Διευκρινίζεται ότι οι επιτυχόντες της παρούσας κατηγορίας, δεν γράφονται ηλεκτρονικά .

Στην ως άνω αναφερόμενη αποκλειστική προθεσμία, οι επιτυχόντες οφείλουν να καταθέσουν αυτοπροσώπως ή με άλλο εξουσιοδοτημένο πρόσωπο ή, εναλλακτικά, με ταχυδρομική αποστολή (με συστημένη επιστολή και απόδειξη παραλαβής) την αίτηση και τα απαιτούμενα δικαιολογητικά στο email της Γραμματείας. Αναλυτική εγκύκλιος και οδηγίες θα αναρτηθούν στο προσεχές χρονικό διάστημα.

Οι άρρενες Κύπριοι που υπηρετούν τη στρατιωτική τους θητεία κι έχουν εισαχθεί κατά το τρέχον ακαδημαϊκό έτος, δύναται να καταθέσουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά έως και 15.11.2024