Υποτροφίες GREAT από το British Council και 11 Βρετανικά πανεπιστήμια.

Οι υποτροφίες GREAT προσφέρουν σε φοιτητές από 15 χώρες την ευκαιρία να χρηματοδοτήσουν με £10,000 το κόστος των διδάκτρων τους σε μία ευρεία γκάμα μονοετών μεταπτυχιακών προγραμμάτων. Για πρώτη χρονιά, και για το ακαδημαϊκό έτος 2024–25, 11 υποτροφίες προσφέρονται σε φοιτητές από την Ελλάδα, σε μονοετή μεταπτυχιακά προγράμματα σε ένα από τα παρακάτω πανεπιστήμια.
• Brunel University London
• Imperial College London
• King’s Business School
• The University of Manchester
• University of St. Andrew’s
• University of Bath
• University of Glasgow
• University of Kent
• University of Southampton
• University of the Highlands and Islands
• University of Warwick
Επισκεφθείτε τις ιστοσελίδες των πανεπιστημίων για να ενημερωθείτε για ποια προγράμματα προσφέρεται η υποτροφία, πότε και πώς να κάνετε την αίτηση σας ή δηλώστε τη συμμετοχή σας στη διαδικτυακή συνάντηση που θα γίνει την Παρασκευή 15 Μαρτίου στις 12.00. Εκπρόσωποι των παραπάνω πανεπιστημίων θα ενημερώσουν για τις διαδικασίες αίτησης και διεκδίκησης της υποτροφίας και θα απαντήσουν στα ερωτήματα σας.