Μετεγγραφές/Μετακινήσεις Ακαδημαϊκού Έτους 2021-2022

Σύμφωνα με την υπ.΄ αριθ.135363/Ζ1/22.10.2021 εγκύκλιο του Υπουργείου Παιδείας και Θρησκευμάτων με θέμα “Μετεγγραφές/Μετακινήσεις Ακαδημαϊκού Έτους 2021-2022”, οι ηλεκτρονικές αιτήσεις μετεγγραφής/μετακίνησης υποβάλλονται από τη Δευτέρα 25 Οκτωβρίου 2021 μέχρι την Παρασκευή 5 Νοεμβρίου 2021, μέσω του ιστότοπου του Υ.ΠΑΙ.Θ. www.minedu.gov.gr, στις ειδικές εφαρμογές μετεγγραφών/μετακινήσεων.

Για την αναφορά τυχόν προβλημάτων που προκύπτουν κατά την υποβολή αιτήσεων μετεγγραφής, οι δικαιούχοι φοιτητές θα απευθύνονται στη Γραμματεία του Τμήματος.

Πιο συγκεκριμένα, σε περίπτωση που κάποιος φοιτητής του Τμήματος αναφέρει ότι δεν μπορεί να συνδεθεί στο Ηλεκτρονικό Σύστημα Μετεγγραφών του Υπουργείου Παιδείας επειδή τα απαραίτητα στοιχεία είναι ανεπαρκή ή μη έγκυρα ή δεν περιλαμβάνονται στα διαθέσιμα αρχεία, θα συμπληρώνετε το αρχείο excel με τα στοιχεία του και θα το αποστείλετε με email στο helpdesk@upatras.gr, έτσι ώστε το Τμήμα Δικτύων να προχωρήσει στην ενημέρωση/διόρθωση των στοιχείων.

Επισυνάπτεται μαζί και το ΦΕΚ με τις αντιστοιχίες Τμημάτων, Εισαγωγικών Κατευθύνσεων και Προγραμμάτων Σπουδών των Α.Ε.Ι. και των Ανώτατων Εκκλησιαστικών Ακαδημιών, ακαδημαϊκού έτους 2021-2022.

Επισυναπτόμενα
ΦΕΚ με τις αντιστοιχίες Τμημάτων