Επικοινωνιακό υλικό & Φόρμα εγγραφής Innjobs.day 2023

Το Πανεπιστήμιο Πατρών – Τμήμα Διοίκησης Τουρισμού στο 4ο Φόρουμ Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ξενοδοχειακή Βιομηχανία – Innjobs.Day 2023

Το Πανεπιστήμιο Πατρών – Τμήμα Διοίκησης Τουρισμού προσκαλεί τους σπουδαστές του να συμμετέχουν στο μεγαλύτερο Forum Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ξενοδοχειακή Βιομηχανία τον Ιανουάριο 2023 στην Αθήνα.

Το 4ο Φόρουμ Ανθρώπινου Δυναμικού στην Ξενοδοχειακή Βιομηχανία (Innjobs.Day 2023) θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 28 Ιανουαρίου 2023 στοξενοδοχείο Wyndham Grand Athens.

Λίγα Λόγια

Η Innjobs.Day έχει καθιερωθεί σταθερά εδώ και 4 χρόνια ως η σημαντικότερη συνάντηση ανθρωπίνου δυναμικού στην ξενοδοχειακή βιομηχανία στην Ελλάδα. Διοργανώνεται από την Innjobs.net, την εξειδικευμένη ηλεκτρονική πλατφόρμα ανθρώπινου δυναμικού για εργοδότες και εργαζόμενους στο χώρο των ξενοδοχείων και του τουρισμού.

Στο πλαίσιο της Innjobs.Day 2023, οι συμμετέχοντες:

• θα έχουν τη δυνατότητα να παρακολουθήσουν εκπαιδευτικά workshops καταξιωμένων και έγκριτων Στελεχών από τον κλάδο της Ξενοδοχειακής και Τουριστικής Βιομηχανίας (με δωρεάν συμμετοχή), ενώ παράλληλα
  • θα πραγματοποιηθούν B2C συναντήσεις ανάμεσα σε Στελέχη από τα τμήματα ανθρώπινου δυναμικού κορυφαίων ξενοδοχείων από όλη την Ελλάδα, με νέους, υποψήφιους εργαζόμενους και στελέχη, με στόχο τη διερεύνηση προοπτικών απασχόλησης στις συγκεκριμένες επιχειρήσεις.

Workshops / Ομιλίες:

• Θεματική ενότητα 1: Ενίσχυση του προσωπικού brand μας μέσα από το βιογραφικό και τα κοινωνικά μέσα δικτύωσης
  • Θεματική ενότητα 2: Το μέλλον των εργαζομένων και η συνεχής εκπαίδευσή του στην ξενοδοχειακή βιομηχανία
  • Θεματική ενότητα 3: Η Στρατηγική των πωλήσεων ενός ξενοδοχείου σε συνδυασμό με την ποιότητα των υπηρεσιών

Το περιεχόμενο των Workshops, έχει ως στόχο να δώσει την δυνατότητα στους συμμετέχοντες, που έχουν ανάγκη εκπαίδευσης και επιμόρφωσης, να διευρύνουν τους ορίζοντές τους, να ενημερωθούν για νέες τάσεις  και να αναζητήσουν νέες ευκαιρίες. – Θα δοθεί και βεβαίωση παρακολούθησης στους συμμετέχοντες.

Παράλληλες Δράσεις:

• Matchmaking υποψήφιων εργαζομένων με ειδικότητες ξενοδοχείων
  • Εξέταση και βελτίωση βιογραφικού
  • Συμμετοχή σε έρευνα ανθρώπινου δυναμικού

Μπορείτε να δείτε το πρόγραμμα και στον παρακάτω σύνδεσμο: https://innjobs.day/

Η συμμετοχή είναι δωρεάν αλλά είναι απαραίτητη η προεγγραφή.

Κάντε σήμερα ΔΩΡΕΑΝ την εγγραφή σας

στο παρακάτω link και αξιοποιήστε την ευκαιρία για να κάνετε ένα βήμα πιο κοντά στην καριέρα που ονειρεύεστε: