Ανοιχτό Κάλεσμα Συμμετοχής στην εθελοντική ομάδα του UN SDSN Youth Greece (Δίκτυο Λύσεων Βιώσιμης Ανάπτυξης Νέων Ελλάδος)

Με την πρωτοβουλία του παγκόσμιου προγράμματος SDG Students Program, το UN SDSN Youth επιχειρεί να δημιουργήσει και να κινητοποιήσει ανά τον κόσμο ομάδες νέων, που ανήκουν στην τριτοβάθμια εκπαίδευση, σε μία παγκόσμια προσπάθεια για την επίτευξη της Ατζέντας του 2030 και των 17 Στόχων Βιώσιμης Ανάπτυξης (SDGs).

Το Πανεπιστήμιο, ως επίσημο μέλος του Δικτύου, διαθέτει έναν επίσημο εκπρόσωπο (Campus Coordinator) του Δικτύου Νέων, ο οποίος αναλαμβάνει να δημιουργήσει μία ομάδα (Hub), που θα δραστηριοποιηθεί πάνω στα θέματα βιωσιμότητας εντός του Πανεπιστημίου.

Το Δίκτυο Λύσεων Βιώσιμης Ανάπτυξης Νέων Ελλάδος αναζητά να στελεχώσει την επίσημη ομάδα του στο Πανεπιστήμιο!

Οι δηλώσεις έχουν ανοίξει και αφορούν τέσσερις συγκεκριμένες θέσεις εντός της ομάδας του Πανεπιστημίου με κύριο καθήκον την επίσημη εκπροσώπηση του Δικτύου, τη διαχείριση των μελών και των διαδικασιών οργάνωσης.

Η πρόσκληση απευθύνεται σε όλους τους φοιτητές του Πανεπιστημίου, ανεξαρτήτου τμήματος/γνωστικού υπόβαθρου, έτους φοίτησης και ηλικίας.*