Ανακοίνωση εθελοντικής αιμοδοσίας την Πέμπτη  2 Ιουνίου  2022

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΟ ΤΜΗΜΑ  ΠΑΤΡΑΣ ΔΙΕΥΘΥΝΔΗΣ ΣΠΟΥΔΩΝ & ΦΟΙΤΗΤΙΚΗΣ ΜΕΡΙΜΝΑΣ

ΓΡΑΦΕΙΟ ΠΕΡΙΘΑΛΨΗΣ &ΚΟΙΝΩΝΙΚΗΣ ΜΕΡΙΜΝΑΣ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το Γραφείο Περίθαλψης & Κοινωνικής Μέριμνας του Πανεπιστημίου Πελοποννήσου σε συνεργασία με τους Φοιτητικούς  Σύλλογους   των  Πανεπιστημίων  Πελοποννήσου & Πατρών, διοργανώνουν  Εθελοντική Αιμοδοσία την Πέμπτη  2 Ιουνίου  2022 .

Την αιμοδοσία θα στηρίξει η μονάδα Αιμοδοσίας του Γ.Π.Π.Ν ΡΙΟΥ «Παναγία η Βοήθεια».

Πρόκειται για μια κοινή  προσπάθεια με σκοπό την  κάλυψη  των  πολύ μεγάλων αναγκών σε αίμα στη  χώρα μας, ιδιαίτερα τώρα που οι συνθήκες είναι δύσκολες.

Σας  καλούμε  συμμετέχοντας να στηρίξετε έμπρακτα τον θεσμό της  Εθελοντικής  Αιμοδοσίας που αποτελεί αυταπόδεικτο στοιχείο αλληλεγγύης, συναδελφικότητας, χειραφέτησης  και συλλογικού  ενδιαφέροντος, αγάπης  στη  ζωή  και τη  δημιουργία.

Η  αιμοληψία   θα   γίνει   στην αίθουσα Συγκλήτου του Πανεπιστημίου στην Πάτρα  από 9.30π.μ μέχρι 1.30μμ.

Σας  υπενθυμίζουμε ότι  χρήση του αίματος από  την τράπεζα του Πανεπιστημίου μπορούν  να κάνουν οι αιμοδότες  και οι συγγενείς τους (α΄βαθμού).

Θα τηρηθούν αυστηρά τα υγειονομικά πρωτόκολλα για την πρόληψη της διασποράς του κορονοιού.

Για  πληροφορίες   μπορείτε    να απευθύνεστε  στο  γραφείο  Περίθαλψης  και  Κοινωνικής   Μέριμνας  (Πάτρα) τηλέφωνο 2610369129.

ΔΩΣΕ  10 ΛΕΠΤΑ ΑΠΟ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΟΥ

ΧΑΡΙΣΕ  ΑΙΜΑ ΔΩΣΕ ΖΩΗ