Επικοινωνία με τις διοικητικές υπηρεσίες του Πανεπιστημίου Πατρών

Η επικοινωνία των μελών της ακαδημαϊκής κοινότητας και των ενδιαφερομένων πολιτών με τις διοικητικές υπηρεσίες (συμπεριλαμβανομένων των Γραμματειών Σχολών και Τμημάτων, της ΜΟΔ Υ του ΕΛΚΕ, Βιβλιοθήκης και Κέντρου Πληροφόρησης, κλπ) του Πανεπιστημίου Πατρών θα γίνεται εφεξής μέσω τηλεφώνου και με χρήση ηλεκτρονικών μέσων ( email). Σε κάθε περίπτωση λαμβάνονται τα κατάλληλα μέτρα για την απρόσκοπτη ενημέρωση και εξυπηρέτηση των ενδιαφερομένων με αποφυγή της συνάθροισης προσώπων.

Αυτοπρόσωπη εξυπηρέτηση των μελών της ακαδημαϊκής κοινότητας και των πολιτών που απευθύνονται προς τις διοικητικές υπη ρεσίες του Πανεπιστημίου Πατρών θα γίνεται αποκλειστικά και μόνο για εξαιρετικώς επείγουσες περιπτώσεις, κατόπιν προηγούμενης τηλεφωνικής επικοινωνίας με την αρμόδια
υπηρεσία και ραντεβού σε εργάσιμες ημέρες και ώρες.